Plánovanie nákladov na údržbu a opravy vopred

Jedným z najväčších problémov, s ktorými sa mnohí investori v oblasti prenájmu nehnuteľností stretávajú, môže byť neschopnosť naplánovať problémy s údržbou vo svojom rozpočte. Aj keď môže byť určite lákavé vidieť všetky príjmy nad rámec splátok hypotéky ako zárobky, môže to byť nebezpečné, keď sa niečo pokazí a vy si uvedomíte, že nemáte rozpočet na pokrytie nákladov na jeho opravu. Jednoduchým faktom je, že bez ohľadu na to, ako je váš majetok udržiavaný, veci sa môžu a občas môžu pokaziť, takže najlepším riešením je naplánovať si dopredu a naplánovať rozpočet, aby ste neskôr nebojovali.

V ideálnom prípade je najlepší čas začať myslieť na svoj rozpočet na opravy a údržbu, kým si nehnuteľnosť skutočne kúpite. Keď sa pozriete na čísla súvisiace s potenciálnymi investíciami, ktoré budete musieť do nehnuteľnosti urobiť, je nevyhnutné, aby ste zohľadnili opravy a údržbu. Mnohí investori bohužiaľ úplne zabúdajú vyčleniť peniaze, ktoré budú potrebovať na opravu nehnuteľnosti, a namiesto toho budú brať do úvahy iba náklady spojené s daňami, poplatkami a splátkami hypotéky.

Najprv musíte myslieť na opravy, ktoré sa dajú veľmi ľahko očakávať, ak ste veľmi pozorní. Zvážte napríklad vek strechy. Všeobecne platí, že štúdiom stavu strechy môžete zvyčajne určiť, kedy bude potrebné ju vymeniť, viac či menej. To isté platí pre hlavné domáce systémy vrátane klimatizačného systému. Keď vezmete do úvahy životnosť mnohých z týchto položiek, môžete zvyčajne predvídať, kedy budete musieť ušetriť peniaze na tieto náklady na výmenu.

Pri zvažovaní potenciálnych nákladov na opravy a údržbu, ktoré vám môžu vzniknúť pri nákupe nehnuteľnosti, je dôležité vziať do úvahy niekoľko faktorov. Typ nehnuteľnosti by mal byť jedným z prvých faktorov, ktoré zvažujete, pretože typ nehnuteľnosti môže neskôr ovplyvniť náklady na opravu. Ak si kúpite napríklad nehnuteľnosť z tehál, určite si nebudete musieť robiť starosti s tým, že ju o niekoľko rokov vymaľujete.

Je tiež potrebné vziať do úvahy veľkosť nehnuteľnosti. Údržba menších nehnuteľností je zvyčajne jednoduchšia a lacnejšia ako pri väčších nehnuteľnostiach. Údržba väčších nehnuteľností je drahšia jednoducho preto, že stojí viac peňazí za opravy a údržbu, ako je výmena strechy, premaľovanie exteriéru a interiéru atď.

Prekvapivo môže poloha nehnuteľnosti tiež hrať rolu v tom, koľko rozpočtu potrebujete aj na opravy. Nezabudnite na vzdialenosť nehnuteľnosti od vašej polohy. Ak sa nehnuteľnosť nachádza viac ako 30 míľ od miesta, kde sa nachádzate, miniete viac peňazí na cestu do nehnuteľnosti a môže sa rýchlo zvýšiť.

Nakoniec zvážte, ako plánujete spravovať nehnuteľnosť. Plánujete väčšinu údržby zvládnuť sami alebo si najmete pomoc? Outsourcing môže byť vo všeobecnosti drahší; Mali by ste však tiež vziať do úvahy množstvo času, ktorý máte na opravy, a úroveň vašich znalostí a skúseností.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že zvyčajne dôjde k problémom, ktoré sa objavia neočakávane a úplne neplánovane. Budete chcieť zaistiť, aby ste ušetrili aj na tieto položky, aby vás vo vrecku príliš nenarazili. Vo všeobecnosti je dobré naplánovať ročný rozpočet medzi 1% a 2% hodnoty majetku na opravy, ktoré sa môžu objaviť neočakávane. Ak máte napríklad nehnuteľnosť vo výške 100 000 dolárov, budete musieť naplánovať výdavky od 1 000 do 1 500 dolárov.

Plánovaním dopredu a rozpočtovaním problémov s údržbou a opravami môžete zaistiť, že budete pripravení, keď tieto položky nevyhnutne dorazia, a nebudete finančne prekvapení.